Czy skórę możemy czyścić wodą?

W wielu czasopismach podawane są tak zwane złote myśli…

Miałem okazję niejednokrotnie czytać jak to możemy sami w tani sposób wyczyścić skórę wodą z mydłem. Wielokrotnie pisałem do tych redakcji informując ich, że nieświadomie szkodzą posiadaczom mebli skórzanych, niestety żadna z nich nie sprostowała swych informacji czy też jak wcześniej pisałem złotych myśli.

Woda w odróżnieniu od preparatu czyszczącego znacznie wolniej odparowuje ze skóry. Skóra która wchłonie zbyt dużą ilość wilgoci zaczyna gnić i rozwarstwiać się. Są to często procesy nieodwracalne. Mydło z kolei pozostaje na skórze zapychając pory skóry i skóra zaczyna być klejąca zimna i nieprzyjemna.

Musimy pamiętać, że skóra musi być czyszczona i konserwowana co najmniej dwa razy do roku preparatami do czyszczenia i konserwacji skór.

Poniżej prezentujmy przykład czyszczenia skóry wodą:

Ostatnie realizacje

Wyciszanie wnętrza samochodu Chevrolet C10 Pickup

Wyciszania wnętrza samochodu Chevrolet C10 Pickup. Proces wyciszania wnętrza samochodu Chevrolet C10 Pickup jest skomplikowany, ale może znacznie poprawić komfort jazdy poprzez zmniejszenie poziomu hałasu i wibracji.

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG. Naprawa skóry polegała na wypełnieniu ubytków położeniu powłok garbarskich i zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Miejsce naprawy: warsztat Wmeble-Serwis Poznań Luboń

Wygłuszenie wnętrza Toyota Land Cruiser

Aby wyciszyć nadwozie i nadkola w samochodzie marki Toyota Land Cruiser, należy przeprowadzić kilka działań. Po pierwsze, można zastosować materiały wyciszające, takie jak maty akustyczne, pianki, izolatory wibracji i gumowe uszczelki.

Wyciszenie wnętrza Tesli

Dziwne dźwięki słupka B w samochodzie Tesla. Problem pojawia się tylko w przypadku gdy w samochodzie nie znajduje się pasażer.