Jak czyścić skórę?

Przede wszystkim musimy wiedzieć z jakim gatunkiem skóry mamy do czynienia.

Każdy gatunek wymaga innych preparatów do czyszczenia i konserwacji.

Po dopasowaniu preparatu czyszczącego do skóry koniecznie należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu i upewnić się, że skóra nie odbarwia się. Jeżeli mamy jakąkolwiek wątpliwość musimy skontaktować się z fachowcem w tej dziedzinie.

Jeżeli jednak próba powiodła się to możemy zacząć całościowe czyszczenie. Czyszczenie zaczynamy od siedzisk poprzez podłokietniki , oparcie i boki mebla. Jeżeli widzimy, że któryś z elementów jeszcze wymaga doczyszczenia powtarzamy proces, ale tylko na elementach, które tego wymagają pamiętając by czyścić całe siedzisko lub podłokietnik tak by nie powstały jaśniejsze plamy. Po czyszczeniu skóry musimy ją zaimpregnować – zabezpieczyć przed brudem i nadać w ten sposób skórze odpowiednią elastyczność, świeżość itd.

Ostatnie realizacje

Mazda Sport - auto detailing fotela ze skóry

Naprawa pęknięcia skóry na siedzisku + Renowacja pomarszczonej skóry na boczku = Fotel wygląda jak nowy! Precyzyjnie dopasowane materiały i dbałość o szczegóły pozwoliły przywrócić elegancję i komfort użytkowania.

Opel Astra – wymiana boczka siedziska

Dziś przedstawiamy kolejną udaną realizację! W Oplu Astra przeprowadziliśmy wymianę boczka siedziska wykonanego z ekoskóry (skaju) na trwałą i elegancką skórę naturalną. Efekt? Fotel wygląda jak nowy, a dodatkowo zyskał na trwałości i komforcie.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Czyszczenie tapicerki skórzanej Poznań. Musimy mieć wiedzę z jaką skórą mamy do czynienia by móc dopasować odpowiedni zestaw preparatu do czyszczenia i konserwacji skóry.

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu - Powodem uszkodzenia była nadmierna eksploatacja (odstawianie gorących napojów). Nałożony został podkład, farba do skór – garbarska przygotowana odpowiednio do oryginalnego koloru skóry i na koniec lakier powłokowy by chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.