Zabezpieczenie skóry w samochodzie

Jak często należy konserwować skórę w samochodzie, aby ją zabezpieczyć?

Musimy przede wszystkim pamiętać o czyszczeniu i konserwacji skóry w samochodzie w cyklach półrocznych. Do czyszczenia skóry należy używać tylko sprawdzonych środków chemicznych dwu składnikowych (osobno preparat do czyszczenia i osobno do konserwacji).

Czyszczenie skóry

Posmarowanie skóry woskiem kremem lub jakimkolwiek preparatem niewiele da jeżeli nie wyczyścimy skóry dogłębnie i nie usuniemy zalegającego brudu w porach skóry. Podczas czyszczenia skóry musimy zrobić próbę w niewidocznym miejscu i odczekać kilka minut, następnie sprawdzić czy skóra nie łuszczy się lub nie zmienia swojego wyglądu na bardzo jasny. Jeżeli nie występują żadne problemy wcześniej opisane możemy przystąpić do czyszczenia skóry w naszym samochodzie.

Do czyszczenia należy przygotować odpowiednią ilość gąbek i nalewając preparat czyszczący na gąbkę (nigdy bezpośrednio na skórę) zaczynamy od siedziska ściągając brud od środka na zewnątrz tak by brud nie zalegał pomiędzy siedziskiem a oparciem. Po wyczyszczeniu siedziska skóry przechodzimy do oparcia i również nalewając płyn czyszczący na gąbkę zaczynamy czyszczenie z dołu do góry.

Po zakończonym procesie czyszczenia skóry samochodowej sprawdzamy czy nie ma zacieków lub miejsc nie doczyszczonych. Jeżeli występują proces należy powtórzyć. W momencie gdy mamy skórę dobrze wyczyszczoną odczekujemy około 15 minut i zaczynamy konserwację.

Konserwacja skóry

Preparat konserwujący nakładamy na szmatkę bawełnianą i ruchami kolistymi nakładamy na skórę. Po zakonserwowaniu skóry należy odczekać około trzech godzin, po to by skóra spokojnie w chłonęła preparat zabezpieczający. Konserwacja jest bardzo ważna dla skóry, ponieważ zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi i ułatwia kolejne czyszczenie.

Ostatnie realizacje

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Czyszczenie tapicerki skórzanej Poznań. Musimy mieć wiedzę z jaką skórą mamy do czynienia by móc dopasować odpowiedni zestaw preparatu do czyszczenia i konserwacji skóry.

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu

Naprawa lica skóry podłokietnika w fotelu - Powodem uszkodzenia była nadmierna eksploatacja (odstawianie gorących napojów). Nałożony został podkład, farba do skór – garbarska przygotowana odpowiednio do oryginalnego koloru skóry i na koniec lakier powłokowy by chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Mercedes cabrio naprawa zagłówka

W ramach przeprowadzonej naprawy Mercedes Cabrio, skoncentrowaliśmy się na perfekcyjnej renowacji mechanizmu zagłówka, który uległ uszkodzeniu. Zdiagnozowano problem z zębatkami i rolkami prowadzącymi, co wymagało precyzyjnego i kompleksowego podejścia do procesu naprawy.

Wygłuszenie podłogi w samochodzie GMC

Samochód marki GMC. W związku z potężnym silnikiem i sporym hałasem wewnątrz pojazdu klient zdecydował o wygłuszeniu podłogi i wnętrza matą butylową. Dodatkowo wymieniliśmy wykładzinę której właściwie nie było. Po wygłuszeniu pojazdu i wymianie wykładziny szoferka jest sporo przyjemniejsza i wizualnie i akustycznie.

Zmiana wnętrza Subaru - plastiki, dekory

Zmianie uległy elementy konsoli środkowej z srebrnych na czarne satynowe, elementy zostały pokryte specjalna powłoką do elementów plastikowych. Kolejna zmiana w naszym subaru to dekory deski rozdzielczej i dekory drzwi. Zostały one wyklejone alcantarą w kolorze antracyt z ozdobnym przeszyciem.

Naprawa, regulacja tylnego fotela z funkcją spania

Naprawa regulacji tylnego fotela z funkcją spania w mercedesie typu camper zakończyła się sukcesem. Dzięki rozebraniu mechanizmu i ustawieniu przekładni w odpowiedniej pozycji udało się naprawić problem nierównego rozkładania powierzchni spania. Fotel działa teraz prawidłowo i zapewnia użytkownikom równomierną powierzchnię do spania podczas podróży.