Naprawa skóry zafarbowanej spodniami

Naprawa skóry zafarbowanej spodniami
Problem:
Naprawa skóry- zafarbowanie spodniami lub inną odzieżą farbującą.
Rodzaj materiału:
Tapicerka skórzana
Zastosowane rozwiązania:
Naprawa pofarbowanej skóry najczęściej kończy się nałożeniem nowej powłoki – farby i lakieru. I w tym przypadku skończyło się na przeprowadzeniu pełnej renowacji skóry typu pigmentowanej. W miarę możliwości skóra została wyczyszczona z zafarbowania. Reszta musiała być zakryta farbą do renowacji skór. Została nałożona warstwa podkładowa i wiążąca następnie farba do renowacji skór i lakier powłokowy.
Musimy jednak pamiętać, że zafarbowanie może po kilku dniach wyjść na wierzch (tzw. penetracja barwników ) wówczas proces naprawy musimy powtórzyć. W tym przypadku doszło do takiej sytuacji (penetracji). Klient zgłosił ten przypadek i fotel został ponownie naprawiony, co zatrzymało penetrację barwników. Po naprawie fotel został zabezpieczony preparatem do konserwacji skór.
Miejsce naprawy:
Poznań
Uwagi:
Naprawa możliwa tylko we warsztacie i przez wykwalifikowanego renowatora
logo wmeble serwis
Zobacz także

Renowacja fotela ze skóry

Renowacja fotela ze skóry. Tego typu naprawa polega na ściągnięciu starych powłok farb, lakierów. Skóra musi być dobrze odtłuszczona i po tym procesie można nanosić nowe powłoki metodą natryskową w komorze lakierniczej.

Naprawa przetartej skóry fotela

Naprawa przetartej skóry fotela. Naprawa polega na zrobieniu retuszu farbą retuszerską. Dobiera się odpowiednio kolor i wybłyszczenie farby.

Naprawa fotela ze skóry - pęknięcia

Naprawa fotela ze skóry - pęknięcia. Pęknięcia i zarysowania skóry, to bardzo częsty problem. W tym przypadku pęknięcia i zarysowania lica skóry były spowodowane przez zwierzęta domowe.