Czy skórę możemy czyścić wodą?

W wielu czasopismach podawane są tak zwane złote myśli…

Miałem okazję niejednokrotnie czytać jak to możemy sami w tani sposób wyczyścić skórę wodą z mydłem. Wielokrotnie pisałem do tych redakcji informując ich, że nieświadomie szkodzą posiadaczom mebli skórzanych, niestety żadna z nich nie sprostowała swych informacji czy też jak wcześniej pisałem złotych myśli.

Woda w odróżnieniu od preparatu czyszczącego znacznie wolniej odparowuje ze skóry. Skóra która wchłonie zbyt dużą ilość wilgoci zaczyna gnić i rozwarstwiać się. Są to często procesy nieodwracalne. Mydło z kolei pozostaje na skórze zapychając pory skóry i skóra zaczyna być klejąca zimna i nieprzyjemna.

Musimy pamiętać, że skóra musi być czyszczona i konserwowana co najmniej dwa razy do roku preparatami do czyszczenia i konserwacji skór.

Poniżej prezentujmy przykład czyszczenia skóry wodą:

Ostatnie realizacje

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG. Naprawa skóry polegała na wypełnieniu ubytków położeniu powłok garbarskich i zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Miejsce naprawy: warsztat Wmeble-Serwis Poznań Luboń

Naprawa systemów i mechaniki fotela AUDI

Naprawy systemów i mechaniki foteli to częste zajęcie w naszym warsztacie. W tym przypadku mamy do czynienia z fotelem od audi w którym źle działają poduszki w boczkach fotela. Takie same problemy występują w większości znanych marek. Uszkodzenia często spowodowane są złą eksploatacją.

Naprawa skóry w mercedesie SL63 cabrio

Naprawa skór w mercedesie SL63 cabrio wymaga dużego doświadczenia. Skóra w tej klasie samochodów jest w odpowiedni sposób selekcjonowana i garbowana, dla tego ogólnie dostępne preparaty do naprawy skór mogą nie wystarczyć.

Regeneracja konsoli środkowej Mercedesa CLK

Regeneracja konsoli środkowej Mercedesa CLK. Elementy do naprawy możemy zdemontować i zamontować w waszym aucie, za pomocą odpowiednich narzędzi. Po przeprowadzeniu renowacji elementów plastikowych klient może cieszyć się świeżym czystym wnętrzem pojazdu.

Mercedes CLK uszkodzenie rączki drzwi kierowcy

Mercedes CLK uszkodzenie rączki drzwi kierowcy. Częsta przypadłość tego modelu na szczęście naprawa nie jest skomplikowana, ale wymaga znajomości rodzaju tworzywa i odpowiedniej chemii do plastiku.