Zabezpieczenie skóry w samochodzie

Jak często należy konserwować skórę w samochodzie, aby ją zabezpieczyć?

Musimy przede wszystkim pamiętać o czyszczeniu i konserwacji skóry w samochodzie w cyklach półrocznych. Do czyszczenia skóry należy używać tylko sprawdzonych środków chemicznych dwu składnikowych (osobno preparat do czyszczenia i osobno do konserwacji).

Czyszczenie skóry

Posmarowanie skóry woskiem kremem lub jakimkolwiek preparatem niewiele da jeżeli nie wyczyścimy skóry dogłębnie i nie usuniemy zalegającego brudu w porach skóry. Podczas czyszczenia skóry musimy zrobić próbę w niewidocznym miejscu i odczekać kilka minut, następnie sprawdzić czy skóra nie łuszczy się lub nie zmienia swojego wyglądu na bardzo jasny. Jeżeli nie występują żadne problemy wcześniej opisane możemy przystąpić do czyszczenia skóry w naszym samochodzie.

Do czyszczenia należy przygotować odpowiednią ilość gąbek i nalewając preparat czyszczący na gąbkę (nigdy bezpośrednio na skórę) zaczynamy od siedziska ściągając brud od środka na zewnątrz tak by brud nie zalegał pomiędzy siedziskiem a oparciem. Po wyczyszczeniu siedziska skóry przechodzimy do oparcia i również nalewając płyn czyszczący na gąbkę zaczynamy czyszczenie z dołu do góry.

Po zakończonym procesie czyszczenia skóry samochodowej sprawdzamy czy nie ma zacieków lub miejsc nie doczyszczonych. Jeżeli występują proces należy powtórzyć. W momencie gdy mamy skórę dobrze wyczyszczoną odczekujemy około 15 minut i zaczynamy konserwację.

Konserwacja skóry

Preparat konserwujący nakładamy na szmatkę bawełnianą i ruchami kolistymi nakładamy na skórę. Po zakonserwowaniu skóry należy odczekać około trzech godzin, po to by skóra spokojnie w chłonęła preparat zabezpieczający. Konserwacja jest bardzo ważna dla skóry, ponieważ zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi i ułatwia kolejne czyszczenie.

Ostatnie realizacje

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG

Naprawa drobnych uszkodzeń skóry MERCEDES S63 AMG. Naprawa skóry polegała na wypełnieniu ubytków położeniu powłok garbarskich i zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Miejsce naprawy: warsztat Wmeble-Serwis Poznań Luboń

Naprawa systemów i mechaniki fotela AUDI

Naprawy systemów i mechaniki foteli to częste zajęcie w naszym warsztacie. W tym przypadku mamy do czynienia z fotelem od audi w którym źle działają poduszki w boczkach fotela. Takie same problemy występują w większości znanych marek. Uszkodzenia często spowodowane są złą eksploatacją.

Naprawa skóry w mercedesie SL63 cabrio

Naprawa skór w mercedesie SL63 cabrio wymaga dużego doświadczenia. Skóra w tej klasie samochodów jest w odpowiedni sposób selekcjonowana i garbowana, dla tego ogólnie dostępne preparaty do naprawy skór mogą nie wystarczyć.

Regeneracja konsoli środkowej Mercedesa CLK

Regeneracja konsoli środkowej Mercedesa CLK. Elementy do naprawy możemy zdemontować i zamontować w waszym aucie, za pomocą odpowiednich narzędzi. Po przeprowadzeniu renowacji elementów plastikowych klient może cieszyć się świeżym czystym wnętrzem pojazdu.

Mercedes CLK uszkodzenie rączki drzwi kierowcy

Mercedes CLK uszkodzenie rączki drzwi kierowcy. Częsta przypadłość tego modelu na szczęście naprawa nie jest skomplikowana, ale wymaga znajomości rodzaju tworzywa i odpowiedniej chemii do plastiku.